13/7/2022

Cukrzyca typu 1 - jaki sposób żywienia i aktywności jest najlepszy? 🍭

Cukrzyca typu 1 - jaki sposób żywienia i aktywności jest najlepszy? 🍭


Często myśląc cukrzyca - mamy na myśli chorobę metaboliczną, której wstępnym stadium jest insulinooporność, jednak jest to cukrzyca typu 2. Czym innym jest cukrzyca typu 1 - ta z kolei jest chorobą autoimmunologiczną, a przyczyna jej powstawania jest nieco inna, niż w przypadku CT2. Czym jest cukrzyca typu 1 i co powinniśmy wiedzieć na temat jej objawów, diagnostyki, leczenia i diety? O tym opowie dietetyk Paweł Strychalski. Paweł od lat zajmuje się tematem wpływustylu życia i odżywiania na jakość i długość życia, odbywał staże naukowe we włoskim Instytucie Badawczym w Bolonii oraz w laboratorium biologii molekularnej przy Uniwersytecie w Oslo badając zmiany jakie zachodzą na poziomie komórkowym podczas starzenia się i chorób. Temat CT1 jest mu szczególnie bliski, ponieważ sam 9 lat temu otrzymał taką diagnozę.

Daria Łukowska
Daria Łukowska
Dietetyczka pracująca w nurcie dietetyki klinicznej. Założycielka i prowadząca popularnonaukowy kanał na YouTube „Forma na życie”
Podobne artykuły
Chcesz więcej informacji?
Zacznij od przeczytania naszego kultowego ebooka!
Ebook został wysłany na podany przez Ciebie adres email.

Jeśli w przeciągu kilku minut nie otrzymasz od nas wiadomości to najprawdopodobniej wkradł się błąd do adres email i w taki przypadku wypełnij formularz ponownie odświeżając tę stronę.
Oops! Something went wrong while submitting the form.