Photo

Daria Łukowska

Założycielka poradni, popularyzatorka wiedzy o zdrowiu

Jestem popularyzatorką wiedzy o zdrowiu, co robię już od 10 lat. Aktualnie prowadzę popularnonaukowy kanał na YouTube "Forma na życie!", gdzie mówię o zdrowiu, śnie i żywieniu, niejednokrotnie obalając popularne mity. Napisałam książkę o śnie "Jak spać, żeby się wyspać" wraz z wydawnictwem ZNAK, której premiera odbyła się we wrześniu 2022 roku w księgarniach w całej Polsce. Jestem również pomysłodawczynią i współtwórczynią kompleksowego szkolenia o zdrowiu mężczyzn: Projekt Męskie Zdrowie. Od wielu lat piszę artykuły popularnonaukowe do czasopism tradycyjnych i online.

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Poznaniu na kierunku "Dietetyka" oraz Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku "Fizjoterapia". Przez kilka lat pracowałam również jako trenerka personalna w warszawskim klubie fitness premium, wykorzystując swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii, dietetyki oraz doświadczenie sportowe - od dziecka mam dużo do czynienia ze sportem: ukończyłam klasę sportową o profilu koszykówki, mając 10 godzin aktywności fizycznej w tygodniu. Od czasów nastoletnich do teraz trenuję taniec, a także wiele lat biegałam. Startowałam również w zawodach bikini fitness w 2014 roku.

Pasjonuje mnie temat chronobiologii, chronożywienia, snu, hormezy (morsowanie, sauna, posty) oraz diet niskowęglowodanowych w kontekście dietoterapeutycznym. Przez kilka lat prowadziłam również szkolenia i warsztaty na temat diet roślinnych (wegetariańskich i wegańskich), w tym na temat diet roślinnych w sporcie. Lubię "szukać dziury w całym" i podważać istniejące już "dietetyczne paradygmaty". Mam w sobie dużo buntu wobec powszechnie powielanych mitów dotyczących zdrowia i żywienia, stąd największą przyjemność sprawia mi ich obalanie poprzez dochodzenie do prawdy za pomocą dogłębnego researchu.

Moim hobby od lat jest aktorstwo - skończyłam studium teatralne "Kadr", a aktualnie uczę się w Warszawskiej Szkole Filmowej w studium wokalno-aktorskim. Jestem współorganizatorką wieczorów z piosenką aktorską w Płocku. Uczęszczałam na liczne warsztaty aktorskie, lektorskie i wokalne. Aktualnie intensywnie pracuję nad moim warsztatem wokalnym współpracując z ekspertami w tej dziedzinie, a także należę do akademii musicalowej "Voice of Musical" w Płocku, gdzie łączę pasję do tańca, aktorstwa, śpiewu i pracy głosem.

Prywatnie jestem psią mamą dwóch szalonych psiaków :)


Ponad 250 zadowolonych podopiecznych

Potrzebujesz przewodnika na drodze do optymalizacji zdrowia i zdrowego stylu życia?
Daj znam znać